URM
Вантажні перевезення Новини

Україна та Литва домовилися про запуск мультимодального маршруту 

Під час зустрічі міністрів інфраструктури України та Литви сторони домовились про старт пілотного проєкту, що передбачає запуск інтермодального маршруту.

Зокрема передбачається збільшити потік напівпричепів. Наразі між Балтійським і Чорноморським регіонами є великі вантажні потоки, проте частка вантажів, які рухаються з України, є дуже низькою.

У Клайпедському порту українські вантажі становлять лише близько 1-2% усіх вантажів. За оцінками литовської сторони, потік товару з України потенційно може бути вдесятеро вищим.

Сторони домовилися, що для здійснення мультимодальних вантажних перевезень морем та залізницею будуть використовуватися, зокрема, і автомобільні напівпричепи як інтермодальні транспортні одиниці.

Щоб це стало можливим, МІУ ініціює зміни до українського законодавства, що дасть змогу класифікувати напівпричепи як вантаж, а не як транспортний засіб. Запуск пілотного проєкту планується у вересні цього року.

Нагадаємо, у червні українська донька литовського вантажного оператора «LTG Cargo» представила проєкт перевезення напівпричепів маршрутом Чорноморськ – Клайпеда.

читайте також

Завантаження....