URM
Інфраструктура Новини

Україна отримає 360 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу

Верховна Рада ратифікувала угоду з надання Україні кредиту в розмірі 360 млн євро від Європейського інвестиційного банку. Гроші підуть на реалізацію проєктів з відновлення інфраструктури в східних областях України, які приймають найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

Ідеться про будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт житла для внутрішньопереміщених осіб, шкіл, медичних установ і соціальних центрів.

«Програма з відновлення України» є продовженням Надзвичайної кредитної програми, що діє з 2014 року. У межах програми відновлюється понад 150 об’єктів соціальної інфраструктури в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Полтавській, Одеській, Херсонській та Київській областях.

У МІУ зазначили, що за останні 2 роки держава активно інвестує в розвиток доріг сходу України. Мовляв, за 2 роки «Великого будівництва» в цих областях буде оновлено на 50% км доріг, ніж за попередні 10 років:

У 2020 році у Донецькій області було відновлено 140,1 км (а також 8 мостів та шляхопроводів). Амбітний план на 2021 рік — оновлення 156 км.

У Луганській області минулого року вже відремонтовано 194 км доріг, у планах на цей рік — 201 км.

Зауважимо, що саме Укрзалізниця забезпечує проєкт «Велике Будівництво» необхідними матеріалами. Сам же проєкт стартував минулого року. Так, тільки за перший квартал 2020 року Укрзалізниця збільшила перевезення мінбудматеріалів у внутрішньому сполученні на 8% – до 7,86 млн тонн. Зокрема перевезення щебеню зросли в січні-березні минулого року майже на 13%. Переважна більшість щебеню (90%) для “Великого будівництва” перевозиться маршрутними поїздами.

читайте також

Завантаження....