URM
Рухомий склад Новини Укрзалізниця

Україна не підпише контракт з Alstom без локалізації 35 % – Кабмін

Під час засідання Верховної Ради голова уряду Денис Шмигаль відповів на запитання депутатів щодо закупівлі локомотивів Alstom.

За словами очільника уряду наразі укладена лише рамкова угода, а укладання комерційної угоди на першу партію можливе тільки в разі дотримання локалізації на рівні 35 %.

Проте Дмитро Кісілевскій в своєму зверненні до прем’єра висловив стурбованість наміром французької сторони уникнути виконання раніше досягнутих домовленостей по локалізації виробництва локомотивів Alstom в Україні на рівні 35%.

Нагадаємо, 13 травня 2021 року Україна і Франція підписали міжурядову угоду про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». В рамках угоди передбачається поставка 130 вантажних електровозів концерну Alstom.

При цьому в ході попередніх переговорів з представниками Alstom була досягнута домовленість, відповідно до якої не менше 35% комплектуючих для цих електровозів повинні проводитися на українських підприємствах залізничного машинобудування.

Пізніше Alstom заявив, що перші 10 електровозів будуть повністю вироблятися у Франції і тільки починаючи з 11-го електровоза у виробничому ланцюжку будуть задіяні українські підприємства. Крім того, представники концерну висловили намір досягти рівня локалізації в 35% не за рахунок самого виробництва локомотивів, а за рахунок їх подальшого ремонтного обслуговування.

На думку нардепа, таким чином Alstom намагається зшахраювати в питанні локалізації локомотивів в Україні. Спроба обдурити свого покупця — сумнівний початок співпраці, підкреслив заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

Також заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисілевський попросив Шмигаля прокоментувати співробітництво зі швейцарською Stadler, але прем’єр-міністр це питання проігнорував.

Нагадаємо, у липні Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ратифікацію Рамкової угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» № 1607-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

читайте також

Завантаження....