URM
Бізнес Новини

Угода про вільну торгівлю з Туреччиною щорічно даватиме додаткові 2,2% до ВВП – Шмигаль

Україна та Туреччина уклали угоду про зону вільну торгівлю з Туреччиною. В уряді розповіли про очікуваний економічний ефект.

За словами очільника уряду Дениса Шмигаля, українські експортери на митних платежах заощаджуватимуть близько 370 млн доларів щорічно. За попередніми прогнозами, угода також щорічно даватиме додаткові 2,2% до ВВП й 2,6% до доходів домогосподарств.

Прем’єр-міністр України зауважив, що домовленість дасть можливість збільшити товарообіг із Туреччиною з 7,5 млрд до 10 млрд доларів за 5 років. Також завдяки сьогоднішньому підписанню  країни Чорноморського басейну — Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина та Україна — будуть поєднані угодами про вільну торгівлю зі спільними правилами.

Водночас міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив про досягнення повної лібералізації автомобільних перевезень з Туреччиною.

Невдовзі буде знято обмеження для українських автоперевізників на ринку Туреччини, зокрема це стосується і в’їзду порожнього транспорту. Тобто фури зможуть заїжджати порожніми та повертатися з товарами. Стратегічно наша мета – максимальне зняття обмежень для українських перевізників

Олександр Кубраков

Зазначимо, раніше очільник уряду Денис Шмигаль заявив, що Україна вже до кінця поточного року може укласти угоду про промисловий безвіз. Також цьогоріч уряд очікує на приєднання України до спільної транзитної процедури ЄС/ЄАВТ.

Крім того, серед пріоритетів Шмигаль назвав укладення угоди із ЄС щодо лібералізації міжнародних автомобільних транзитних вантажних перевезень.

читайте також

Завантаження....