URM
Тарифи Новини

УАВП просить Мін’юст не погоджувати підвищення тарифу на залізничні перевезення

Асоціація вапняної промисловості звернулася до міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням відмовити в проведенні державної реєстрації проєкту наказу МІУ щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення. Про це йдеться у листі, який асоціація надіслала до Мін’юсту.

Як сказано у листі, Мінінфраструктури як розробник проєкту Наказу про підвищення тарифів, долучив до нього Аналіз регуляторного впливу. Але цей аналіз має стільки неточностей, що можна говорити про повну його відсутність.

2_999

В УАВП переконані — Подальше збільшення вартості витрат на залізничні перевезення може стати одним із чинників автоматичного зменшення обсягів перевезень залізничним транспортом та обсягів доходів АТ «Укрзалізниця», що одночасно із збитковістю пасажирських перевезень буде вимагати постійного підвищення залізничних тарифів для покриття витрат та дефіциту обігових коштів.

Відзначимо, що 22 вересня Державна регуляторна служба отримала проєкт наказу МІУ «Про внесення зміни до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Проєкт оприлюднили 9 вересня, він передбачає зростання на 9 % тарифів на перевезення вантажів першого класу з  2022 року. Проте лише після погодження проєкту ДРСУ та реєстрації в Мін’юсті й МІУ наказ набере чинності.

Нагадаємо, нові тарифи на залізничні перевезення ввели в дію з 17 серпня. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Раніше в МІУ заявляли, що мають намір скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

читайте також

Завантаження....