URM
Міжнародні Новини

У ЄС радять Молдові переоснастити рухомий склад, аби мати залізничний зв’язок із Румунією та Україною одночасно

Європейський комісар з транспорту Адіна Велян відвідала Молдову та розповіла бачення Єврокомісії щодо шляху залізничного розвитку країни.

Вона зазначила, що Молдова має інвестувати в механізм адаптації рухомого складу до різних колій. За її словами, важливо визначити технічні рішення, щоб на рівні залізниць був забезпечений зв’язок як з Україною, так і з Румунією.

У Європейському Союзі нині ми маємо три види колії, але це не заважає нам співпрацювати, і держави роблять інвестиції для адаптації. Є дві можливості: або ви працюєте над рейками, або вдаєтеся до способів адаптації рухомого складу до різних колій. Існують технічні та інноваційні рішення. Оскільки Республіка Молдова зацікавлена ​​у забезпеченні руху в коридорі та у бік України, адаптація рухомого складу була б рішенням.

Адіна Велян

Водночас Адіна Велян зазначила, що відсутність електрифікації молдовської залізниці є проблемою, яку можна вирішити за підтримки зовнішніх партнерів. При цьому Молдова має розробити конкретні проєкти з модернізації залізниці, оскільки зараз ЄС вкладає значні кошти у цей вид транспорту.

Загальна довжина залізничної мережі, керованої Залізницею Молдови, становить 1232 кілометри, з яких 1218 км є широкою (радянською). Перший сегмент європейської залізниці був зданий в експлуатацію у 2013 році.

Нагадаємо, Молдова отримає від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) кредит € 23,5 млн. Гроші підуть на модернізацію залізничної інфраструктури на ділянці Бендери — Каушани — Бессарабка — Етулія — ​​Джурджулешти, яка забезпечує транзит вантажів з Румунії та України.

читайте також

Завантаження....