URM
Новини

У Верховній Раді закликали розслідувати забруднення територій залізниці

Низка депутатів заявили про проблеми із забрудненнями територій залізниці, а також незаконну вирубку лісів і видобуток граніту.

Про це йдеться у зверненні міжфракційного депутатського об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному та трубопровідному транспорті України» до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Так, в документі депутати вказують на призначення Правлінням Укрзалізниці «некомпетентних осіб», зокрема – Василя Крилюка, який очолював Управління екологічного менеджменту «Укрзалізниці» в період з 2017-2021 року, а з нового року призначеного головою Департаменту безпеки Укрзалізниці (ЦЕТБ).

У зверненні депутатів зазначається, що в УЗ існує величезна проблема з очисними спорудами. Скидання перевищує норми в 30-50 разів і в разі проведення перевірки Держекоінспекцією можливе накладення штрафу на Перевізника у розмірі від 250 до 300 млн грн.

Реконструкція інфраструктури повинна бути проведена терміново. При цьому, як наголошується в документі, головний інженер, який раніше виступав з такою ініціативою, був звільнений.

Ще однією проблемою є – колосальні втрати паливно-мастильних матеріалів через незадовільний стан локомотивів залізниці. У документі йдеться, що модернізація локомотивного парку і господарства не проводиться.

Перевірки встановили нафтозабруднення в локомотивних депо загальною площею близько 90 тис. м2, в той час, коли Департамент Крилюка звітував про 6 тис. м2.

Також депутати вказують на конфлікт інтересів, адже Крилюк паралельно очолює підприємство «Агентство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» («АССЕН»), яке надає послуги у сфері екології та сертифікації.

При цьому, саме Крилюк у 2020 році ініціював виділення з бюджету УЗ  66,4 млн грн на екологічний аудит і 31 млн грн на отримання сертифікатів ДСТУ. І такі послуги надає компанія, де Крилюк обіймає посаду директора.

Збиток державі на 6,3 млн грн було завдано також незаконною вирубкою лісів в Харківській області, а також незаконним видобутком граніту в належному залізниці кар’єрі на 850 млн грн.

Також стало відомо, що 25 об’єктів підвищеної небезпеки, не обладнані системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайної ситуації та оповіщення населення. А значить, існує загроза життю і здоров’ю населення, що знаходиться в зоні можливого ураження.

Нагадаємо, 25 січня члени Тимчасово-слідчої комісії Верховної Ради затвердили звіт щодо стану УЗ, який у лютому має розглянути парламент.

читайте також

Завантаження....