URM
Вантажні перевезення Новини

У вересні Укрзалізниця перевезла 3,8 млн тонн зернових

У вересні 2021 року залізничним транспортом перевезено 3,8 млн тонн зернових вантажів. За словами директора з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця» Олександра Заруби, це рекордний показник перевезень за останні 10 років.

Так, у вересні компанія щодоби в середньому вантажила 118,9 тис. тонн зернових, що на 30,6 % більше, ніж у вересні 2020 року, та на 10,6 % більше, ніж у вересні 2019 року.

У 2019-2020 роках перевезення зернових здійснювалися за чітко визначеними нитками графіка руху, відповідно до розкладу маршрутних поїздів. Це негативно впливало на якість та швидкість перевезення інших вантажів: залізної руди, вугілля тощо. Цього року ми відійшли від такої практики, адже маємо задовольняти на рівних умовах усіх клієнтів, незалежно від виду вантажу. Але завдяки посиленню диспетчерської роботи, вантажних станцій нам вдалося вже показати найкращий результат перевезення зернових, починаючи з 2011 року.

Олександр Заруба

Також в УЗ запевнили — компанія має всі можливості, щоб вивезти рекордну кількість зерна в цьому році. Також в УЗ попросили власників вантажів забезпечити ритмічне навантаження впродовж тижня та всього року, щоб ця робота не сповільнювалася у святкові та вихідні дні.

Зазначимо, що урожай пшениці в Україні у 2021/2022 маркетинговому році, за оцінками Української зернової асоціації, склав 33,1 млн тонн, що на 31 % більше, ніж минулого року, та є рекордом для нашої країни. Попередній рекорд врожаю пшениці був встановлений у сезоні 2019/2020 з показником 28,2 млн тонн.

Разом з тим в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) розповіли, з якими проблемами зіткнуться зерновики цього року. В асоціації переконані — попри дуже гарний врожай зернових, є фактори, які значно ускладнюють його транспортування.

Нагадаємо, у серпні Укрзалізниця транспортувала 3,7 млн тонн зернових, що на 5,9 % менше, ніж у серпні 2020 року.

читайте також

Завантаження....