URM
Вантажні перевезення Новини

У серпні кожен четвертий цементовоз був навантажений щебенем

У серпні 2021 року 26,7 % відправлень у цементовозах та 3,5% у зерновозах виконані для перевезень щебеню, повідомляють аналітики Rail.insider.

Так, із загальної кількості відправок зерновозів 60,1 тис., щебенем були навантажені 2,1 тис. хоперів. Також 68 вагонів перевозили пісок. Більшість зерновозів, у яких транспортувалися будматеріали, приватні – 1,27 тис. Подібні відправки у вагонах власності філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» за минулий місяць становили 0,82 тис.

Автори зауважують, що кількість перевезень «нецільових вантажів» у зерновозах з початком транспортування нового урожаю у серпні скоротилася вдвічі у порівнянні з липнем, та була суттєво меншою за червень і травень. Якщо порівнювати з минулим роком, то тоді будівельні вантажі в зерновозах практично не перевозилися.

Проте зростання використання для транспортування щебеню та гранітного відсіву спостерігалось у цементовозах. З 13 тис. навантажень у них, 3,5 тис. припали на «нецільові вантажі». Це – кожне четверте відправлення. При тому ці будматеріали перевозили виключно приватним рухомим складом. Вагони Укрзалізниці задіяні не були.

Тим часом перевезення щебеню у піввагонах, що традиційно застосовуються для цього вантажу, у серпні скоротилося до 36 тис. відправлень з майже 39 тис. на місяць у червні-липні поточного року. Загалом обсяги навантаження зросли на всі види рухомого складу, окрім піввагонів.

Нагадаємо, минулого місяця Укрзалізниця транспортувала 28,3 млн тонн вантажів. Цей показник майже ідентичний із серпнем 2020 року – падіння 0,02 %. Вантажообіг за відповідний період склав 16,3 млрд ткм.

читайте також

Завантаження....