URM
Новини Порти

У портах України заблоковано щонайменше 100 іноземних суден

Щонайменше 100 торгових іноземних суден і понад 1000 моряків-членів екіпажів цих суден – залишаються заблокованими в українських портах — пише Голос Америки.
ООН закликає росію створити безпечні морські коридори для виходу заблокованих торгових суден.

Міжнародна морська організація (ІМО), яка є підрозділом ООН і регулює міжнародне торговельне судноплавство повідомляє, що в екіпажів закінчуються запаси продовольства.

Іноземні судна виявилися заблокованими в портах України через розв’язану росією війну та блокаду українських портів російським ВМФ. Наразі всі українські водні шляхи в Азовському та Чорному морях перебувають під контролем росії.

Секретаріат ІМО працює як з Україною, так і з росією, над створенням таких коридорів, проте ризики безпеки, що в даний час зберігаються, виключають можливість виходу суден з портів України.

представник Міжнародної морської організації

За повідомленнями служб морського судноплавства, у період з 24 лютого біля узбережжя України снарядами були вражені п’ять торгових суден, одне з них затонуло, двоє моряків загинули.

Видання, посилаючись на джерела агентства Reuters, повідомляє, що головну небезпеку для судноплавства становлять морські міни. В останні дні турецькі та румунські військові водолазні групи брали участь у знешкодженні плавучих мін у своїх територіальних водах.

У циркулярному листі, надісланому ІМО в понеділок, росія оголосила, що з 27 березня вона встановила гуманітарний морський коридор «з метою забезпечення безпечного проходу» з українських портів Чорноморськ, Херсон, Миколаїв, Очаків, Одеса та Південне». Цей коридор працюватиме щодня, він є смугою для морського судноплавства завдовжки 80 морських миль і завширшки 3 милі.

Натомість заступник голови Морської адміністрації України Віктор Вишнев повідомив, що «Україна в курсі російської заяви», яка вперше прозвучала ще минулого тижня.

В інтерв’ю Reuters, на яке посилається  Голос Америки, Вишнев сказав, що будь-які кордони коридору, оголошені росією, не були узгоджені з Україною і що ніхто не може гарантувати безпеку судноплавства в цьому регіоні, через агресію проти України і мінування росією морських ділянок.

Росія має повністю припинити бойові дії, вивести свої війська та забезпечити свободу та безпеку судноплавства у Чорному та Азовському морях, у тому числі шляхом проведення розмінування або надання можливості розмінування силами інших держав.

заступник голови Морської адміністрації України Віктор Вишнев

Раніше Міністерство інфраструктури України повідомляло про стан морської галузі в умовах війни.

читайте також

Завантаження....