URM
Вантажні перевезення Міжнародні Новини

У Польщі звинуватили Україну у блокуванні транзиту вантажних поїздів з Китаю

Польща звинувачує Україну у блокуванні товарних поїздів з Китаю в обмін за збільшення кількості дозволів для в’їзду на територію країни українських вантажівок.

За повідомленням Rzeczpospolita, поїзди із Китаю до Польщі уже тиждень не їздять через Україну.

Східний сусід повністю заблокував транзит, домагаючись від Польщі більше дозволів для вантажних автомобілів. У 2021 році Польща видала Україні 160 тис. дозволів і отримала стільки ж. Цього року Міністерство інфраструктури додатково видало 1000 дозволів на перевезення медичного кисню. Українці вимагають наступного року 200 тис. дозволів.

Rzeczpospolita

Водночас ще в листопаді заступник міністра розвитку економіки України Тарас Качка назвав позицію Польщі щодо квот для України на міжнародні вантажні автоперевезення «економічним геноцидом».

Я вважаю, що це насправді економічний геноцид і відверте знущання з української економіки. Це душить нашу торгівлю з Європейським Союзом.

Тарас Качка

Уже найближчим часом Україна направить позов проти ЄС з цього слова, повідомив український посадовець.

Натомість заступник міністра інфраструктури Польщі Рафал Вебер вважає, що збільшити квоту дозволів можна, але за умови покращення дорожньої інфраструктури зі сторони України, щоб перетин кордону відбувався набагато швидше.

Нагадаємо, з 30 листопада Укрзалізниця заборонила транзитні перевезення вантажів та порожніх вагонів у напрямку Польщі та навпаки з неї.

Згодом директор департаменту комерційної роботи Перевізника Андрій Мірошніков заявив, що в Укрзалізниці сподіваються скасувати обмеження на транзит вантажів і порожніх вагонів до країн ЄС до кінця року.

читайте також

Завантаження....