URM
Інфраструктура Новини

У Польщі підрахували вартість відновлення колії Перемишль – Мальховіце

Польща та Україна  планують відновлення залізничної лінії від Перемишля до Хирова. Поляки вже порахували вартість проєкту з їхнього боку.

З боку Польщі потрібно відновити 12 кілометрів між Перемишлем та Мальховіце, що збереглися непогано. За попередніми оцінками, проєкт коштуватиме 25 мільйонів злотих (приблизно 178,3 мільйона гривень).

Реалізувати проєкт мають намір до кінця 2022 року. Українське Мінінфраструктури водночас веде переговори щодо будівництва з польським відомством. Залізнична колія дозволить з’єднати західні області України зі східними частинами Польщі. Попередньо планують, що маршрут пролягатиме від Перемишля через Нижанковичі до Хирова, далі – через Смольницю до Устриків-Долишніх та Загужа.

У 2021 році польські волонтери вирішили власноруч розчистити територію на своїй частині. Територією України проходить майже 40 кілометрів залізничної колії. Частину робіт на них уже виконали. Докладніше проєкт обговорять під час зустрічі залізничників 15 лютого.

Раніше в МІУ заявили, що триває підготовка, зокрема і пошуку джерел фінансування, для реконструкції ділянки Мальховіце — Нижанковичі на українсько-польському кордоні, яка не експлуатується з 1995 року.

Нагадаємо, у Львівській області цього року розпочнуть роботи з відновлення євроколії Держкордон – Рава-Руська протяжністю 8 кілометрів.

читайте також

Завантаження....