URM
Міжнародні Новини

У Польщі назріває страйк залізничників

Найбільший залізничний перевізник Польщі Polregio скасовує сполучення у кількох воєводствах. Про це повідомляється на польському інформаційному порталі inpoland.net. Зокрема скасовано рейси в Куявсько-Поморському та Великопольському воєводствах, їх частково замінено автобусними перевезеннями. Компанія пояснює такі дії «труднощами у здійсненні транспортного процесу». Профспілки залізничників вимагають підвищення заробітної плати для працівників на 700 злотих брутто на місяць. Якщо вони цього не отримають, потяги залізничної компанії можуть припинити курсувати будь-якого дня на Підкарпатті. Власники ж відповідають, що таке збільшення суми загрожує втратою фінансової ліквідності підприємства, а отже, труднощами з погашенням зобов’язань.

Суперечка про заробітну плату між профспілками та власниками підприємства триває тижнями, працівники скаржаться, що серед усіх польських залізничників працівники Polregio заробляють найменше, хоча компанія є найбільшим залізничним перевізником пасажирів у країні. Дату страйку визначали й раніше, він був запланований на 2 березня, але не відбувся через війну в Україні.

Наразі профспілки вже оголосили страйк, переговори поки не принесли жодних результатів, а керівництво залізничників готове не починати роботу протягом найближчих двох днів.

У компанії провалилися переговори про підвищення зарплат. Ніякої домовленості досягти не вдалося. Ми не бачимо бажання вирішити цю проблему. Тож у нас немає іншого вибору.

Лешек Ментек, Президент Конфедерації залізничних профспілок

Якщо страйк пошириться, то проблема стосуватиметься і пасажирів на Підкарпатті.

На Підкарпатті потяги курсують за передбачуваним розкладом, ми жодних поїздів не скасовували. Ми не беремо участі в переговорах з профспілками, вони відбуваються на рівні національного штабу.

Ян Правельський, Підкарпатська філія Polregio

Довідково: Polregio , спадкоємець Przewozy Regionalne, є найбільшим залізничним пасажирським перевізником у Польщі. За даними Управління залізничного транспорту (УТК), його частка ринку за перші два місяці 2022 року становила 26,99%.

читайте також

Завантаження....