URM
Укрзалізниця Новини

У першому кварталі Укрзалізниця отримала 1,7 млрд грн збитків

За перший квартал 2021 року Укрзалізниця відзвітувала про чисті збитки на суму 1,7 млрд гривень.

За відповідний період УЗ сплатила понад 5,7 млрд грн податків, зборів та платежів до цільових держфондів. Станом на кінець березня УЗ мала 41,5 млрд грн боргів перед різноманітними банками, серед яких: ЄБРР, Ощадбанк, Укргазбанк, Сбербанк, Альфа-Банк та інші.

За звітний період витрати на оплату праці склали 8,3 млрд грн. За аналогічний період минулого року витрати на працю були вищими і складали 9,2 млрд грн.

Середня кількість працівників у компанії за перші три місяці року становить 243 387 осіб, що  на 8,6 тис. осіб менше проти такого самого періоду минулого року.

Середня щомісячна зарплата одного працівника склала 11,2 тис. грн. При цьому зарплата адміністративного персоналу в 9 разів вища  – 108,7 тис. грн, а керівника в 52 рази більша – 589,7 тис. грн.

Минулого року керівник УЗ протягом першого кварталу щомісячно отримував менше – у середньому 442 тис. грн на місяць.

Збитковість у компанії пояснюють кількома факторами:

  • зменшенням обсягів перевезень внаслідок пандемії COVID-19 – фактичний пасажирообіг виявився на 5,5% (або на 166 млн пасажирокілометрів) меншим за плановий, а вантажні перевезення меншими на 4,4% (1866 млн т/км);
  • перевищенням темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу на 11,9% до плану, зростання собівартості пояснюється збільшенням вартості енергоносіїв, зростанням виробничого персоналу, збільшенням земельного податку.

читайте також

Завантаження....