URM
Міжнародні Новини

У Молдові залізничникам не виплачують зарплату пів року 

Працівники молдовської «Залізниця Молдови» пів року не отримують заробітну плату, повідомляють місцеві ЗМІ.

Про це заявив один із місцевих політиків, який при цьому оголосив голодування на підтримку залізничників. Політик встановив стілець на площі Великих національних зборів і сказав, що чекатиме втручання влади. За його словами, він має намір перебувати там цілодобово.

Зауважено, що на початку року по Молдові пройшла хвиля страйків молдовських залізничників. Масштабні акції протесту почалися у зв’язку з невиплатою зарплати. Влада не виконала свої обіцянки погасити борг перед робітниками, після чого ними було ухвалене рішення піти на цей крайній захід.

Лідери профспілок у квітні направили президенту й парламенту відкритий лист, а в березні провели протест біля будівлі президентури й парламенту в Кишиневі.

Водночас в адміністрації «Залізниця Молдови» заявили, що почали виплату заборгованостей із заробітної плати перед працівниками за січень. Гроші вже отримали приблизно 15% працівників із заборгованостями щодо зарплати. При цьому, у компанії обіцяють, що до кінця липня підприємство погасить борги за січень перед усіма співробітниками.

За даними місцевих профспілок, залізниця накопичила заборгованість із заробітної плати перед працівниками на понад 100 мільйонів леїв.

Зазначимо, що 8 липня о 9:30 під стінами УЗ заплановані акції протесту профспілок українських залізничників.

Як страйкують залізничники в інших країнах 

Страйкують залізничники і в Євросоюзі. Так, у 2019-му році на страйк виходили французькі залізничники. Вони протестували проти пенсійної реформи. За майже три тижні страйку французька державна компанія SNCF не змогла заробити 400 млн євро.

У Німеччині залізничники також виходили на акції протестів. У 2015-му році люди вимагали поліпшення умов праці для персоналу поїздів. Страйки німецької профспілки Deutsche Bahn обійшлися компанії в 150 мільйонів євро.

ДжерелоEadaily

читайте також

Завантаження....