URM
Вантажні перевезення Новини

У міжнавігаційний період річка щодня втрачає до 30 тис. тонн вантажів

У міжнавігаційний період річка щодня втрачає до 30 тис. тонн вантажів. Із них:

  • 5 тис. тонн – це металопродукція,
  • 11 тис. тонн – зернові,
  • 14 тис. тонн – будматеріали.

Такі цифри оприлюднив виконавчий директор асоціації «Річки України» Дмитро Козаченко під час круглого столу на тему «Річкова галузь України: стан та вектори розвитку». Він також наголосив, що питання навігації для річкової галузі України є доволі болючим, адже офіційно дати запуску шлюзів до останнього не називають.

Це важливо для планування роботи на річці. Інакше перевізники не можуть прогнозувати, як довго вони зможуть виконувати перевезення, а вантажовласники – оцінити, скільки вантажів віддати на річку, а скільки – на інші види транспорту.

Дмитро Козаченко

Як приклад в АРУ наводять нинішній навігаційний сезон, який на всіх шлюзах розпочався 10 березня. Наказ про відкриття навігації офіційно опублікували лише ввечері 9 березня – тобто напередодні запуску гідроспоруд. У відповідь на це в Міністерстві інфраструктури пообіцяли, що наказів Морської адміністрації про відкриття та закриття навігації більше не буде. Мовляв, накази будуть виключно на періоди, коли будуть об’єктивні обставини для закриття навігації.

У міжнавігаційний період річка щодня втрачає до 30 тис. тонн вантажів

читайте також

Завантаження....