URM
Інфраструктура Новини Пасажирські перевезення

Львівська ОДА уклала меморандум з УЗ щодо відновлення євроколії Держкордон – Рава-Руська

Представники Львівській ОДА уклали меморандум з Укрзалізницею та Рава-Руською міською радою щодо реалізації спільних заходів із відновлення європейської колії на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська.

Зі сторони ОДА документ підписав очільник області Максим Козицький, зі сторони УЗ члени правління Олександр Перцовський та Павло Цубер, також меморандум підписав міський голова Рава-Руської Микола Сало.

У межах меморандуму Рава-Руська міська рада виступає замовником робіт та здійснює співфінансування з бюджету міської громади на виготовлення проєктно-кошторисної документації з відновлення 8 кілометрів євроколії на відрізку та реконструкції вокзалу у Рава-Руська з можливістю проведення митного контролю.

Укрзалізниця у межах меморандуму надає необхідну інформацію для підготовки проєктної документації та взаємодіє у процесі одержання необхідних погоджувальних документів.

Зазначається, що ще у 2017 році Львівською облдержадміністрації розробили інвестиційний проєкт з побудови євроколії, яка сполучатиме Варшаву та Львів, із попередньо кінцевою зупинкою цього маршруту на станції у Брюховичах – проєкт «Євроколія Варшава-Львів».

За попередніми оцінками, для відновлення дільниці Рава-Руська – Держкордон, яка не функціонує з 2005 року, необхідно виконати комплекс капітальних робіт з орієнтовною сумою понад 80 млн грн.

У 2022 році розглядається реалізація першого етапу проєкту, а саме розробка та виготовлення проєктно-кошторисної документації вартістю 4 млн грн:

  • 1 млн грн — кошти місцевого бюджету Рава-Руської територіальної громади;
  • 3 млн грн — субвенція з обласного бюджету.

Нагадаємо, раніше в МІУ заявили, що триває підготовка, зокрема і пошуку джерел фінансування, для реконструкції ділянки Мальховіце — Нижанковичі на українсько-польському кордоні, яка не експлуатується з 1995 року.

читайте також

Завантаження....