URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

У листопаді через неповернення порожніх вагонів з України було зірвано графік постачання палива

Директор консалтингової агенції «А-95» Сергій Куюн розповів про ситуацію з перевезенням палива в Україні та які ризики це несе.

Так, за численними свідченнями трейдерів, вантажі в межах однієї області їдуть тижнями. В Україні – понад місяць. На Західній Україні найжорсткіша ситуація – все стікається до Рівного, звідки тижнями не вивозиться.

У листопаді через неповернення «порожняка» з України було зірвано графік постачання палива всіх марок. За даними білорусів, на 23 листопада в Україні застрягло понад 2850 цистерн – це понад 140 тис. тонн нафтопродуктів, що більше за річний споживання армії. Цього ви не почуєте від менеджерів Укрзалізниці, вони постять у соцмережах фоточки та відосики виключно про свої мегауспіхи.

Сергій Куюн

Через проблеми на залізниці та зривом білоруських і російських поставок, а також пожежі, що сталася на Кременчуцькому НПЗ, утворився дефіцит на гуртовому ринку і ціна зросла на 2 грн/літр.

Якщо ситуація на УЗ не вирівняється, сама залізниця та плюс армія будуть змушені закуповувати паливо з цією екстра-премією. Крім того, трейдери обов’язково включать у ціну підвищені ризики через зволікання у доставці.

Сергій Куюн

Нагадаємо, раніше Генеральний директор «БНК-Україна» Євген Поспєлов заявив, що в Білорусі дефіцит порожніх цистерн через їхню затримку в Україні.

читайте також

Завантаження....