URM
Рухомий склад Новини

У Латвії збудували 8 вагонів-атомовозів для Енергоатому

Даугавпілський локомотиворемонтний завод завершив виконання контрактів щодо постачання вагонів транспортерів-атомовозів українському Енергоатому.

Відповідні контракти було укладено у 2016, 2018 та 2020 роках. Усі вони вже реалізовані. Так, станом на кінець першого півріччя 2020 року на Даугавпілському локомотиворемонтному заводі було збудовано 5 таких вагонів. Три із них було поставлено в Україну того ж року.

Тепер же на підприємстві поінформували, що всі 8 атомовозів передано Енергоатому. Зокрема, на підприємстві було виготовлено вагони двох моделей. Перша модель — залізнична платформа з кантованою рамою для перевезення контейнера HI-TRAC та допоміжного обладнання. Виготовлено 3 одиниці.

Друга модель – залізнична платформа для перевезення контейнерів HI-STAR з відпрацьованим ядерним паливом. Платформи оснащені гідравлічною системою стабілізації платформи на місці навантаження. Виготовлено 5 одиниць.

Нагадаємо, 29 липня на ділянці колії в зоні відчуження ЧАЕС проїхав перший тестовий поїзд. Для цього відреконструювали ділянку між станціями Вільча та Янів, що з’єднує зону відчуження Чорнобильської атомної електростанції з основною залізничною мережею.

читайте також

Завантаження....