URM
Міжнародні Новини

У Латвії оголосили тендер на будівництво магістралі Rail Baltica

Компанія Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL), яка відповідає за реалізацію проєкту Rail Baltica у Латвії, оголосила тендер на будівництво головного ходу магістралі на території країни.

Тендерна документація передбачає будівництво основи колії та її верхньої будови, штучних споруд, включаючи підготовку території, на лінії завдовжки понад 200 км за межами міста Риги.

Загальна протяжність латвійської ділянки магістралі біля Латвії становить 260 км. Підрядника для будівництва ділянок в Естонії та Литві визначать за допомогою інших тендерів.

На тендері можуть брати участь компанії з не менш ніж семирічним досвідом будівництва залізниць та річним оборотом, що відповідає масштабу проєкту.  Переможця визначать у 2022 році, а старт будівельних робіт запланований на 2023 рік. 85% робіт фінансує ЄС, інше – Латвія.

Електрифікація та влаштування систем сигналізації до тендеру не входять, для цього проведуть окремий тендер.

Нагадаємо, нову залізничну магістраль Rail Baltica мають запустити до 2030 року, а не у 2026-му, як передбачалося.

Єдина залізнична магістраль з європейською колією (1435 мм) Rail Baltica має з’єднати Таллінн, Ригу, Каунас (з відгалуженням на Вільнюс), Варшаву й Берлін, поліпшивши сполучення між Центральною та Східною Європою.

читайте також

Завантаження....