URM
Вантажні перевезення Новини

У грудні Укрзалізниці треба перевезти понад мільйон тонн вугілля  – Кубраков

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Укрзалізниця готується транспортувати вугілля, яке законтрактоване для українських ТЕЦ.

Зокрема пік перевезень очікується на грудень.

Ми готуємось до транспортування вугілля. Зрозуміло, що вугілля приходить в морпорти та далі розвозиться українськими ТЕЦ. Особливо великий обсяг планується на грудень, але ми готуємося зі свого боку.

Олександр Кубраков

На уточнювальне питання журналістів, про які обсяги йдеться міністр відповів:

Цифри, які я бачив, — там понад мільйон тонн на грудень планується, і це лише морем. Знову ж таки, вугілля їде не тільки морем. Є вантажі з Польщі, мають бути контракти з Казахстану.

Олександр Кубраков

Крім того, Кубраков зазначив, що віялових відключень на Укрзалізниці не буде, адже вона об’єкт критичної інфраструктури.

Що стосується Укрзалізниці, вона таки об’єкт критичної інфраструктури, і я не вірю, що щось відключатимуть. Тим більше судячи з того, що комунікується в уряді, жодних віялових відключень не планується в принципі.

Олександр Кубраков

Нагадаємо, на початку листопада Російська Федерація зупинила транзит вугілля з Казахстану, яке йшло в Україну. Усі відповідні постачання в листопаді заблоковані. Очікується що вугілля з Казахстану доставлять до України морським транспортом.

Україна також закуповує вугілля у США та Колумбії. Перше із семи законтрактованих компанією ДТЕК суден із вугіллям зі Сполучених Штатів прибуло до України 20 листопада. Обсяг першого постачання становить 60,5 тисяч тонн. Очікується, що всі суднові партії прибудуть до України зі США та Колумбії протягом листопада 2021 – січня 2022 року. Це 5 поставок з вугіллям зі США та 2 поставки – з Колумбії.

читайте також

Завантаження....