URM
Рухомий склад Новини

У ФРУ закликали ухвалити програму оновлення вантажних вагонів

Федерація роботодавців України закликала якнайшвидше ухвалити та почати реалізовувати програму оновлення парку вантажних вагонів України із максимальним залученням українських виробників. Про це написав у колонці гендиректор федерації Руслан Іллічов.

Програма має призвести до надходження  до бюджетів усіх рівнів понад 31 млрд грн. Також, за підрахунками фахівців, вона має збільшити приріст ВВП на 2,3% та створити приблизно 15 тис. робочих місць у вагонобудуванні та понад 30 тис. робочих місць у суміжних галузях.   

Програма, автором якої є ФРУ, складається:

  • зі стимулів до оновлення парку вантажних вагонів;
  • чіткої програми виводу з експлуатації вживаних вагонів.

Зокрема, вона має передбачити  формування і затвердження відповідних графіків щорічного виводу з експлуатації старих вагонів обсягом не менше 12-15 тис. одиниць з одночасним заміщенням новим рухомим складом — не менше 25 % починаючи з 2021 року щорічно.

Зауважено, що наразі четвертий варіант проєкту наказу МІУ щодо експлуатації вагонів погоджений з державною регуляторною службою України і перебуває на державній реєстрації в Міністерстві юстиції України. Хоча у федерації підкреслюють, що це лише перший компромісний крок.

Також програма відновлення, на думку автора, має врахувати й інтереси Укрзалізниці, вагони якої здебільшого будуть виведені з експлуатації при затвердженні згаданого проєкту наказу МІУ. 

За словами Іллічова, питання забезпечення вагонами УЗ не може бути реалізоване лише коштом її фінансових можливостей. Саме тому необхідно, зокрема, вирішити питання:

  • звільнення чи зменшення податку на землі Укрзалізниці;
  • субсидування пасажирських перевезень;
  • передбачення коштів у державному бюджеті на наступний і майбутні роки  за аналогією з пасажирськими вагонами (у бюджеті на 2021 рік передбачено 4 млрд грн, які будуть спрямовані на закупівлю нових пасажирських вагонів та оновлення залізничної інфраструктури).

Нагадаємо, за перші чотири місяці в Україні виготовили 586 вантажних вагонів, що на 53 % менше проти січня-квітня 2020 року.

читайте також

Завантаження....