URM
Укрзалізниця Новини

У 2021 році УЗ виплатила «Сбербанку» близько 200 млн доларів

Укрзалізниця у 2021 році повністю рефінансувала борг перед «Сбербанком», проте судові провадження щодо боргів «Донецької залізниці» тривають.

Загалом компанія впродовж 2021 року виплатила кредиторам 8,6 млрд грн. Про це компанія повідомила журналістам Мінтрансу у відповідь на запит. Зокрема у 2021 році компанія сплатила:

  • за кредитами міжнародних фінансових організацій 0,1 млрд грн;
  • АТ «Сбербанк» близько 198 млн доларів;
  • єврооблігації 100 млн доларів;
  • фінансовий лізинг 0,4 млрд грн.

Зазначається, що погашення боргових зобов’язань перед «Сбербанком» передбачалося консолідованим фінансовим планом УЗ на 2021 рік. Водночас тривають судові провадження у справах, які ініційовані АТ «Сбербанк» по боргах ДП «Донецька залізниця», що знаходяться під мораторієм.

Зауважимо, у липні Укрзалізниця залучила 300 млн доларів під 7,875 % річних з кінцевим терміном погашення у 2026 році. Кошти залучені шляхом випуску облігацій участі в позиці у форматі Reg S строком на 5 років. Саме за ці гроші гасили старі борги.

Нагадаємо, 20 грудня Госпсуд Донецької області видав наказ про стягнення з Укрзалізниці 40,55 млн доларів заборгованості на користь «дочки» Сбербанку (змінила назву на МР Банк). Ідеться про заборгованість “Донецької залізниці” за низкою кредитних договорів.

читайте також

Завантаження....