URM
Порти Новини

Туреччина веде переговори з росією щодо розблокування українських портів для вивезення зерна

Туреччина веде переговори з росією щодо створення коридорів для вивезення зерна із заблокованих портів України, але представників нашої держави на зустріч в Анкарі, яка відбудеться 8 червня, не запросили. Про це Президент Володимир Зеленський сказав під час спілкування з журналістами, передає Укрінформ.

Мене не запрошували, міністра закордонних справ на сьогоднішній день не запрошували. Розмови про те, що Туреччина може бути посередником в цьому блокуванні українських портів, є. Я говорив з президентом Ердоганом, ми говорили і про це. Для нас важливо те, що ми готові випускати зерно. Ми ламаємо зараз інформаційний наратив росії про те, що дефіцит харчових продуктів (стався) через Україну, через те, що ми не вивозимо. Це є неправдою, але вони це розповсюджують саме в тих державах, де буде цей дефіцит.

Президент України Володимир Зеленський

Україна зараз потребує такого безпекового коридору, наголосив Зеленський, щоб флот тієї чи іншої держави забезпечив нам вивезення зерна. Це питання обговорювалося і з Туреччиною, і з Великою Британією, і з ООН.

Він додав, що перемовини щодо вивезення зерна ведуться із Польщею, і з країнами Балтії. Інший напрямок, за його словами, пріоритетний — це порти, через які щомісяця може бути вивезено до 10 млн тонн.

Зараз, як повідомив Зеленський, заблоковано до 25 млн тонн зерна, ця цифра може зрости до 75 млн тонн восени. Однак для вивезення зерна потрібні гарантії безпеки.

Вважаю, що найміцніші гарантії — це наша відповідна зброя, яка буде розташована у регіоні, розблокування того чи іншого коридору до порту для вивезення зерна. Ми над цим працюємо з конкретними державами, з конкретними системами, з конкретними антикорабельними системами, скажу навіть так. Ми працюємо та трохи отримуємо вже, можу це також констатувати.

Президент України Володимир Зеленський

При цьому Президент зауважив, що не вірить у домовленості із росією, тому треба бути готовими до будь-чого. За його словами, Україна також працює з низкою країн, які могли б допомогти у питанні організації безпечного вивезення зерна. Але з огляду на те, що росії вірити не можна, ці країни мають розуміти, що ризикують.

А більше гарантій, окрім цих країн та ООН, і наша зброя, зосереджена біля цих коридорів – я більше гарантій не бачу просто. Не бачу і не вірю. Я … дуже вірю, що як тільки ми поставимо ці системи, а ми поставимо їх дуже скоро, вважаю, що це буде найпотужнішими гарантіями.

Президент України Володимир Зеленський

Як раніше повідомлялося, Україна відкинула пропозицію транспортувати зерно залізницею білорусі.

Зазначається, що наразі ведуться переговори про можливість розблокування українських портів для вивезення зерна та запобігання продовольчій небезпеці у найбільш уразливих регіонах світу. При цьому однією з опцій є залучення до операції іноземних військових для створення безпечного виходу українських суден.

читайте також

Завантаження....