URM
Інфраструктура Новини Події

Туреччина готова відбудовувати інфраструктуру України

Туреччина готова долучитися до проєктів з відновлення інфраструктури та логістики України: відновлення мостів і доріг, модернізації та розширення пунктів пропуску, а також довгострокових програм. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на міністра інфраструктури Мустафу Найєма, який повернувся з робочої поїздки до Анкари.

Для нас важливо реалізовувати ті проєкти, які потрібні вже зараз — “проєкти виживання”. Тут ми говоримо про відновлення транспортного сполучення з деокупованими регіонами, відновлення мостів і доріг, які були пошкоджені внаслідок бойових дій. Вони потрібні і для цивільних, і для військових. Також важливим зараз для нас є модернізація та розширення пунктів пропуску на західних кордонах для збільшення їхньої пропускної здатності. Стабільна та швидка робота з вантажами на пунктах пропуску має суттєвий вплив на економіку України. Окремо обговорили довгострокові програми, які стосуються великих інфраструктурних рішень. За цими трьома напрямками ми презентували проєкти нашим турецьким колегам і бачимо їхню готовність долучатись до їхньої реалізації.

заступник міністра інфраструктури Мустафа Наєм

Він повідомив, що підрядників для проєктів обиратимуть на основі тендерів за участі іноземних компаній. Метою візиту українських урядовців було зацікавити турецькі компанії брати в цих тендерах участь, оскільки вони мають досвід відновлення інфраструктури після війни в Афганістані, Іраку.

Через повномасштабний напад росії в Україні вже зруйновано понад 25 тисяч кілометрів доріг та 325 штучних споруд на них (мости, естакади). 12 аеродромів мають пошкодження злітно-посадкових смуг та навігаційної інфраструктури. Ми втратили унікальний найбільший у світі транспортний літак Ан-225 Мрія. А ще – понад 6 тисяч кілометрів головних колій залізничної мережі, пів сотні залізничних мостів. Не функціонують 20 вокзалів. Внаслідок ракетно-бомбових ударів по залізничних депо втрачено велику кількість пасажирського рухомого складу.

заступник міністра інфраструктури Мустафа Наєм

За словами заступника міністра, попри війну відбудова об’єктів інфраструктури повинна продовжуватись. Зараз вона необхідна для військової логістики, вивезення поранених та доставки необхідних для життя вантажів цивільному населенню.

Турецькі будівельні компанії знають, що таке військові ризики й ми побачили це розуміння. Ми плануємо залучати фінансування міжнародних інституцій та гранти, і турецькі компанії вміють працювати з такими грошима.

заступник міністра інфраструктури Мустафа Наєм

читайте також

Завантаження....