URM
Рухомий склад Новини Укрзалізниця

ТСК: УЗ роками не виконує капітальні інвестиції

Укрзалізниця системно не виконує затверджені акціонером показники капвкладень в основні фонди. Про це йдеться у звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, який є в розпорядженні URM.

У документі зазначено, що минулого року, порівнюючи із 2012 р. обсяги капвкладень в оновлення основних фондів зменшилися на 32% (- 3,9 млрд грн), а у доларовому еквіваленті в 4,9 раза. Загалом за 5 років план капвкладень виконано лише на 64,7%. Не освоєно 29,4 млрд грн ($US 1,1 млрд).

ТСК: УЗ роками не виконує капітальні інвестиції

Також у документі йдеться про те, що частка коштів, запланованих у 2016-2020 рр. на оновлення та модернізацію рухомого складу склала лише 43,7%.

І при цьому зазначений план було виконано лише на 65,1%, не освоєно 12,7 млрд грн. Це рівнозначні закупівлі 12 тис. вантажних вагонів, або 400 пасажирських вагонів, або 80 сучасних електровозів.

Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України

У профільній ТСК пообіцяли звернутися до Кабінету Міністрів України, щоб відомство дало принципову оцінку діяльності правління та наглядової ради АТ «УЗ» щодо провалів у виконанні затверджених планів капвкладень. Також під час засідання ТСК пролунала пропозиція звільнити члена правління АТ «УЗ», відповідального за цю сферу.

читайте також

Завантаження....