URM
Рухомий склад Новини

ТСК: На початку наступного місяця закінчиться експеримент з приватною тягою

Уже майже рік, як у межах експерименту мала б працювати приватна тяга на залізничних коліях загального користування. 4 грудня 2021 року варто підбити підсумки експерименту. Про це на своїй сторінці в телеграм повідомив член комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури та профільної ТСК Ігор Мурдій.

Утім, віз, чи у цьому разі – локомотив, як то кажуть, і нині там. Він жодного разу не зрушив з місця, незважаючи навіть на те, що наразі Укрзалізниці щодня не вистачає близько 200 тепловозів.

Ігор Мурдій

Мурдій переконаний — Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця спустивши рукава підійшли до цього експерименту. Тим самим вони провалили виконання указу Президента та розпорядження уряду.

Допуск на магістральні колії Укрзалізниці приватних гравців зі своїми локомотивами назрів уже давно. Є указ Президента, є рішення КМУ, є вся нормативна база. Є всі необхідні документи у бізнесу, який пішов на цей експеримент, придбав локомотиви, найняв людей. А приватні локомотиви все одно не їдуть.

Ігор Мурдій

Також Мурдій наголосив на необхідності впровадження приватної тяги. Мовляв, це може поліпшити якість надання послуг як у пасажирських, так і у вантажних перевезеннях.

Аналіз даних, наданих Укрзалізницею на розгляд ТСК, свідчить про те, що за останні 5 років робочий парк локомотивів зменшився на 25%, а понад 60% тих електровозів та тепловозів, які експлуатуються, для цього технічно не придатні.

Ігор Мурдій

Нагадаємо, раніше Міністерство інфраструктури підготувало необхідні директиви щодо продовження дії експерименту з допуску приватної тяги на колії загального користування.

Раніше директор департаменту локомотивного господарства УЗ Сергій Павлов під час виставки Rail Expo 2021 заявив, що учасники експерименту з приватної тяги не бажають відшкодовувати витрати держкомпанії на інфраструктуру.

Водночас представник учасника експерименту з допуску приватної тяги ТОВ «Українська локомотивобудівна компанія» Андрій Мірошніков поскаржився на нерівні умови, через які експеримент не зрушив із місця.

читайте також

Завантаження....