URM
Новини

Транзит білоруських товарів через РЖД може подорожчати

Транзит для білоруських вантажів, які прямують через територію Росії, може різко подорожчати. Насамперед ідеться про нафтопродукти.

Обсяги перевалки білоруських вантажів у портах російського північного заходу продовжують рости. При заявленому обсязі в 176 тонн нафтопродуктів уже у квітні вони становили 222 тис. тонн. Можливо, найближчим часом до них додадуться й калійні добрива.

Наразі для білорусів діє знижка в 50 % – до 2025 року. Але з огляду на зростання обсягів перевезення білоруських вантажів (свою квоту Білорусь однозначно перевищила) у РЖД є право її перегляду.

При цьому, альтернатив російським портам у Мінська немає. Також російські ЗМІ пишуть про можливе придбання РЖД «Білоруської залізниці». У приклад наводиться «Вірменська залізниця», управління якою здійснює дочка російської залізничної монополії «Південно-Кавказька залізниця».

Хоча і зауважують, що залізниця, як особливо важливий стратегічний актив, продана або віддана в концесію, швидше за все, не буде. Адже якщо якимось чином вона перейде до «РЖД», то це буде означати фактичне припинення існування Білорусі як суверенної держави.

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив закрити територію країни для вантажного транзиту у відповідь на нові санкції Заходу. Зокрема він заявив, що якщо будуть нові етапи санкцій, країна закриє транзит, пересування для вантажного й легкового транспорту.

читайте також

Завантаження....