URM
Вантажні перевезення Новини Рухомий склад

Ткачов: кинутими залишаються 2 172 вагони

Станом на 08:00 18 серпня кинутими залишаються 43 поїзди, або 2 172 вагони.

Найбільше кинутих поїздів по Одеській дорозі — 26 поїздів, або 1402 вагони, і на Львівській дорозі — 5 поїздів, або 230 вагонів. Затримки поїздів становили від 21 до 255 годин. Про це повідомляє заступник директора комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами, ситуація на західних прикордонних переходах зараз робоча. У той час як
питання з накопиченням вагонів й уповільненням просування поїздів на Південно-Західній дорозі (Київська дирекція) і Одеській залізниці (припортові ділянки і стики з іншими дорогами) стоїть гостро.

Натомість ситуація з локомотивами, зазначає Ткачов, починає покращуватися, навіть фіксується наявність резервів по локомотивах.

За оперативними даними, загальний резерв локомотивів (електровозів) по УЗ в цей момент становить 133 од; Донецька залізниця — 21, Придніпровська — 42; Південна — 41. При цьому на проблемних дорогах резерв незначний: Одеська магістраль — 8, Львівська — 5; Південно-Західна —10 одиниць.

заступник директора комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов

За словами Ткачова:

  • У цілому поки фіксується неефективність використання наявного парку локомотивів, падає добовий пробіг і обсяг виконуваної роботи.
  • Мають місце простої локомотивів через неприйняття сортувальних станцій.
  • Зростає розбірний потік вагонів, це створює додаткове навантаження на мережу і зменшує її продуктивність.

Які проблеми залишаються:

  • Нестача персоналу на станціях (укладачі, оглядачі вагонів, комерційні агенти тощо);
    зростання пасажирських перевезень (вантажні локомотиви залучаються для пасажирського руху).
  • Проведення планових ремонтів на залізничній інфраструктурі (заміна стрілочних переводів, ремонт верхньої будови колії тощо). На Одеській дорозі є щоденні «вікна» по заміні контактної мережі й елементів системи електропостачання.

У цілому ситуація з перевезенням вантажів залишається складною, уповільнення руху і накопичення вагонів на мережі починає негативно позначається на забезпечення навантаження порожнім парком і рівень добового навантаження в цілому. АТ «Укрзалізниця» вживає необхідних заходів для нормалізації ситуації»

заступник директора комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов

Нагадаємо, відомо, що з 11,4 тис. вагонів-зерновозів компанії готові до роботи тільки 3 тис. Ще близько 2,7 тис. – у сезонному резерві, який уже пізно “підіймати”, бо сезон почався. Решта вагонів просто не пройшла своєчасні ремонти. Детальніше про провал зернового сезону  читайте у статті “Чотири вершники зернового апокаліпсису“.

читайте також

Завантаження....