URM
Укрзалізниця Новини

Тендер щодо консультування пасажирської вертикалі за понад 300 млн грн не відбувся

На тендер щодо вибору консультанта для формування пасажирської вертикалі Укрзалізниці зайшов лише один учасник з двох необхідних для проведення аукціону.

Єдиною компанією що подала пропозицію стала німецька DB Engineering & Consulting GmbH («донька» німецького залізничного оператора), яка запронувала виконати послугу за ту ж суму, що й була встановлена УЗ (304,5 млн грн). В результаті торги скасували.

Відповідний тендер оголосили 31 грудня 2021 року. Тоді в УЗ заявили, що очікувану вартість  визначили за допомогою відповідей потенційних учасників торгів. Консультування мали надавати до кінця 2023 року.

Зауважимо, якщо Укрзалізниця переоголосить тендер й він знову не відбудеться, то Перевізник отримає право укласти договір з DB Engineering & Consulting GmbH напряму.

Раніше колишній міністр інфраструктури Владислав Криклій розкритикував відповідний тендер. За його словами тендер на 300 млн грн з самого початку було прописано під DB engineering &consulting.

Нагадаємо, 26 серпня приватне акціонерне товариство “Київський електровагоноремонтний завод” (належить УЗ) без тендеру уклало договір з Deutsche Bahn Engineering & Consulting щодо надання консультацій для Укрзалізниці. Вартість договору – 891 тисяча євро.

Проте експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною.  Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

Цікавим є те, що, згідно з цим договором, німецькі фахівці фактично й займаються тим самим, на що був оголошений вищезгаданий тендер.

читайте також

Завантаження....