URM
Укрзалізниця Новини

Тендер щодо консультацій пасажирської вертикалі прописано під Deutsche Bahn – Криклій

Колишній міністр інфраструктури розкритикував тендер щодо обрання консультанта для пасажирської вертикалі Укрзалізниці.

За його словами тендер на 300 млн грн прописано під німецьку DB engineering &consulting («донька» німецького залізничного оператора). Зауважимо, що згідно з тендерною документацією, консультант має мати:

  • Наявність офісу який функціонує на території України чи Європейського Союзу як мінімум 6 місяців;
  • Штат компанії з мінімум 30 співробітників;
  • Як мінімум 5 співробітників мають володіти українською та/або російською мовами;
  • Як мінімум 5 співробітників мають досвід впровадження проєктів у сфері пасажирських перевезень в залізничних компаніях, які здійснюють перевезення як мінімум 10 млн пасажирів щорічно;
  • як мінімум 1 має досвід реалізації аналогічного договору  з великою залізничною компанією (річний дохід – як мінімум 5 млрд грн, кількість співробітників – як мінімум 10 000).

Також компанія має надати довідку довільної форми, що має містити інформацію про виконання:

  • Не менше 1 аналогічного договору з  великою залізничною компанією (річний дохід – не менше 5 млрд грн, кількість співробітників – не менше 10 000), результат виконання якого призвів до позитивного економічного ефекту в розмірі не менше 10 млн доларів, за власноручним підписом уповноваженої особи Учасника та завірена печаткою (у разі використання);
  • не менше 5 консультаційних договорів протягом останніх 2 років.

Деякі ймовірні учасники також звернули увагу на ці умови, як дискримінаційні й прописані під DB (який має аналогічний досвід в Казахстані,  а також вже надає консультації УЗ).  Один з учасників навіть пригрозив УЗ оскарженням процедури закупівлі, якщо дискримінаційні умови не приберуть, та в УЗ відповіли, що не вбачають тут дискримінації.

Нагадаємо, 31 грудня 2021 року філія «Пасажирська компанія» оголосила тендер щодо надання консультаційних послуг на 304 млн грн.

Водночас 26 серпня приватне акціонерне товариство “Київський електровагоноремонтний завод” (належить УЗ) уклало договір з Deutsche Bahn Engineering & Consulting щодо надання консультацій для Укрзалізниці. Вартість договору – 891 тисяча євро.

Проте експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною.  Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

Цікавим є те, що, згідно з цим договором, німецькі фахівці фактично й займаються тим самим, на що зараз оголошений новий тендер.

читайте також

Завантаження....