URM
Вантажні перевезення Новини Події

Тарифи на вантажні перевезення підвищилися на 70%

Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією Укрзалізниці про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Нові тарифи, згідно із терміновою телеграмою, текст якої розміщено на сайті УЗ, почали діяти вже сьогодні, 29 червня. Хоча, за попередніми повідомленнями, індексацію мали провести 1 липня, про що зазначено в анонсі пресконференції голови правління Укрзалізниці Олександра Камишіна.

Наказ №441 «Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги» міністр Олександр Кубраков підписав 22 червня, документ було зареєстровано у Мін’юсті 24 червня.

Цього разу, на відміну від кількох попередніх підвищень, коефіцієнти підвищено однаково – на 70% для всіх 20 видів вантажів.

Згідно з пояснювальною запискою до наказу, УЗ планує отримати додатково понад 11 млрд грн до кінця 2022 року завдяки цьому підвищенню тарифів.

Таке підвищення зумовлене збитками, які компанія зазнала від початку активних бойових дій. Зокрема, за підсумками перших п’яти місяців цього року через війну перевезення вантажів впали у 2,9 раза – до 27,1 млн тонн, зокрема у внутрішньому сполученні у 2,7 раза – до 14,5 млн тонн, на експорт – у 2,5 раза, до 10,8 млн тонн, на імпорт – у 6,4 рази, до 1,6 млн тонн, тоді як транзит обрушився майже удесятеро – до 0,3 млн тонн. Разом з тим орієнтовні витрати на відновлення пошкоджень від війни перевищать 100 млрд грн.

читайте також

Завантаження....