URM
Тарифи Міжнародні Новини

Тарифи на автомобільні вантажні перевезення в Європі досягли історичного максимуму

Європейські тарифи на автомобільні перевезення досягли історичного максимуму. Сталося це на тлі загальноєвропейської нестачі водіїв та зростання цін на пальне.

Згідно зі щоквартальним дослідженням компаній Transport Intelligence (Ti), Upply та IRU, у 3 кварталі 2021 року індекс так званого Європейського індикатора тарифів на автомобільні вантажоперевезення (European Road Freight Rate Benchmark) становив 107,6, що на 3,0 пункти вище, ніж у 3 кварталі 2020 року.

Зростання обумовлене:

  • Стійким економічним зростанням.
  • Проблемами у глобальному ланцюзі поставок.
  • Зростаючими витратами (на паливо та робочу силу).
  • Дефіцитом потужностей.

Дисбаланс між динамічним попитом на перевезення та пропозицією, обмеженою нестачею водіїв, дозволяє перевізникам механічно підвищувати ставки. Це зростання на 5 % за 15 місяців має підтвердитися наприкінці 2021 та на початку 2022 року. З погляду перевізників це підвищення необхідне для покриття зростання операційних витрат і витрат за добір персоналу. Збереження цього рівня цін не гарантовано і стримування маржі буде справжнім викликом у найближчі місяці.

Томас Ларр’є, генеральний директор Upply

Очікується, що у 4 кварталі 2021 року тарифи продовжать зростати, оскільки попит збільшується, а пропускна спроможність залишається обмеженою.

Тим часом в Україні з 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 %. Відповідний наказ МІУ зареєструвало Міністерство юстиції.

Наказ передбачає підвищення рівня тарифів на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу на 9 %. У МІУ заявляють, що реалізація рішення дозволить:

  • скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів;
  • удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті;
  • одержати додаткові доходи АТ «Укрзалізниця» у 2022 році в сумі 2,31 млрд грн (за прогнозними розрахунками);
  • збільшити податкові надходження до державного бюджету України на суму 117,2 млн грн у 2022 році;
  • забезпечити ремонт основних засобів, що використовуються в реалізації послуг з вантажних перевезень, та інфраструктури, направити кошти на освоєння капітальних інвестицій для забезпечення безпеки руху поїздів;
  • здійснити у 2022 році реконструкцію 150 км колії, електричних мереж, технічне переоснащення та ремонт штучних споруд господарства колії, тягових підстанцій, пристроїв СЦБ на суму 425,8 млн грн, модернізацію тягового рухомого складу на суму 400 млн грн.

Крім цього, у МІУ зазначили, що у 2021 році зміна рівня тарифів має принести товариству додаткові 2 млрд грн. Ще 10 млрд грн прогнозовано товариство  отримає у 2022 році. З урахуванням додаткового підвищення загальний прогнозований дохід наступного року складе 12,3 млрд грн.

 

читайте також

Завантаження....