URM
Порти Новини

Світовий парк контейнерів збільшився на 14%

У 2021 світовий парк контейнерів виріс порівняно з попереднім роком на 7,2 млн TEU — до 50,5 млн TEU. Про це повідомляє ports.ua.

За даними Drewry Shipping Consultants, така динаміка пояснюється різким посиленням попиту на обладнання, зумовленим зростанням обсягів на тлі посткоронакризового відновлення національних економік. З іншого боку, зростання попиту обумовлено різким зниженням продуктивності та уповільненням обороту контейнерів.

Так, за оцінками Drewry, термін обороту контейнера через затримки в порту, перебої в розмитнені та роботі морських ліній збільшився у 2021 році в середньому на 30%

За прогнозами Drewry, у 2022 році обсяг виробництва нових контейнерів скоротиться до 4,5-4,8 млн TEU. Це означає, що нинішній рік покаже другий після 2021 року рекордний приріст за всю історію спостережень.

Нині на ринку виробництва контейнерів абсолютно домінує Китай. Торік його частка ринку становила 97%. Разом з тим цього року у В’єтнамі будуть запущені два нові заводи, які згодом можуть наростити виробництво приблизно до 1 млн TEU на рік. В перспективі це може зумовити зниження цін.

Нагадаємо, раніше українська промислова компанія «Інтерпайп» відкрила сухопутні контейнерні термінали у Новомосковську (Дніпропетровська обл.) та Запоріжжі з метою покращення логістичних операцій. Також у контейнерний термінал  мають відкрити у квітні в Мостиську.

читайте також

Завантаження....