URM
Міжнародні Новини Укрзалізниця

Світові лідери залізничної галузі створили «Цільову групу з підтримки залізниць України»

Посадовці та провідні фахівці залізничного сектору Сполучених Штатів Америки та Європи оголосили про створення багатонаціональної «Цільової групи з підтримки залізниць України», яка опікуватиметься технічною та політичною підтримкою українських вантажних та пасажирських залізничних компаній, — повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Укрзалізниця висловлює щиру подяку світовим лідерам залізничної галузі за всебічну підтримку та зусилля, спрямовані на стабілізацію та розвиток українського залізничного транспорту. Наша компанія завжди була й буде потужним гравцем на ринку залізничних перевезень, і спільними зусиллями України, ЄС та США ми виведемо залізничну галузь на якісно новий рівень, попри всі негаразди.

Олександр Камишін, голова правління АТ «Укрзалізниця»

Згідно із пресрелізом Цільової групи, головною метою її діяльності буде створення форуму для урядових організацій та пасажирських і вантажних залізничних асоціацій для обговорення агресивного вторгнення росії в Україну та пошуку найефективніших способів підтримки українського залізничного сектору. Зокрема йдеться про збільшення кількості потягів, які забиратимуть біженців з українського кордону та інших вузлів пересадки.

На жаль, поки що деякі країни, такі як Німеччина, Австрія та Польща, уклали контракти на спеціальні евакуаційні поїзди лише з підгрупою залізничних операторів, яким, зі свого боку, було потрібно до декількох днів, щоб принаймні розпочати свою діяльність. У результаті сотні відповідних залізничних вагонів залишаються незадіяними.

Джолін Моліторіс, голова Цільової групи, екскеруюча Федеральної залізничної адміністрації США

У пресрелізі наголошується, що контракти на евакуаційні поїзди мають бути доступними для всіх залізничних операторів, які мають доступний рухомий склад. Крім цього, кожна країна ЄС має запропонувати такий контракт, навіть якщо потяг їде лише транзитом через її територію.

Завдяки послідовному та недискримінаційному підходу європейська залізнична система може максимально збільшити кількість врятованих людей. Цільова група координуватиме зусилля для забезпечення негайної технічної підтримки українській залізничній мережі для продовження роботи.

Джолін Моліторіс, голова Цільової групи, екскеруюча Федеральної залізничної адміністрації США

Члени групи вже створили проєкт формулювання принципів із п’ятьма гіпотетичними цілями, одна з яких — визначення повного списку санкції щодо російських залізниць на рівні із закриттям повітряного простору. Крім цього, переорієнтація поставок нафти та газу залізницею для заміни поточного російського експорту, відновлення залізничної інфраструктури України та зменшення плати за доступ до колійного господарства.

Фахівці висловлюють бажання закликати союзні уряди та світову залізничну спільноту повністю ізолювати російські залізниці та інші компанії громадського транспорту від співробітництва.

Із текстом пресрелізу можна ознайомитися ТУТ.

читайте також

Завантаження....