URM
Події Новини

Судитимуть посадовця УЗ, який «нагрів» на тендерах майже 10 млн грн

Учора, 23 вересня 2021 року, детективи НАБУ і САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем колишньому в.о. начальника однієї зі служб регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Неправомірні дії посадовця завдали Укрзалізниці понад 9,6 млн гривень збитків.

Слідство встановило, що посадовець за хабарі допомагав певним юридичним особам вигравати тендери на закупівлю пристроїв живлення для охолодження та обігріву пасажирських вагонів.

У 2017 році під час проведення тендерів посадовець безпідставно включив до тендерної документації дискримінаційні вимоги для обмеження участі інших учасників, крім двох товариств, з якими робив оборудку.

Після цього, посадовець підготував внутрішні документи щодо необхідності проведення цієї закупівлі на загальну суму понад 26 млн гривень. При цьому фактично моніторинг ринку цін було проведено без вивчення реальних цін.

Як наслідок, Укрзалізниця за поставлену продукцію надмірно сплатила понад 9,6 млн гривень, що підтверджується висновками судово-економічної експертизи.

Що цікаво, пристрої живлення необхідні для охолодження та обігріву пасажирських вагонів так і не були введені Укрзалізницею в експлуатацію.

За скоєне посадовцеві загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Нагадаємо, СБУ задокументувала чергову схему розкрадання коштів АТ «Укрзалізниця». Цього разу зловмисники вносили неправдиву інформацію про обсяг виконаних робіт. Таким чином вони привласнили близько 2 млн грн.

читайте також

Завантаження....