URM
Укрзалізниця Вантажні перевезення Новини

Суд зобов’язав УЗ повернути вантажовідправнику 15,8 млн грн неустойки за «довгостроковий договір»

Компанія «Укртранслогістика-2» через суд розірвала «довгостроковий договір» з УЗ, а Перевізник має повернути вантажовідправнику 15,8 млн грн, які стягнув як неустойку.

Компанія уклала договір з УЗ щодо перевезення у зерновозах з фіксованими обсягами та сроками у серпні 2020 року. Так, «Укртранслогістика-2» отримала право користуватись вагонами ЦТЛ за ціною 584 грн за добу до серпня 2021 року, тоді як стандартний тариф становив 1136 грн.

Надалі УЗ поступово знизила стандартну вартість використання зерновозів до 111 грн за добу.

Враховуючи, що перегляду тарифу для «Укртранслогістика-2» не відбулося, то ставка для компанії стала невигідною й вона перестала замовляти рухомий склад у передбаченій договором кількості. У відповідь УЗ нарахувала вантажовідправнику 15,8 млн грн неустойки.

30 серпня 2021 року Госпсуд частково задовольнив позов вантажовідправника та постановив розірвати договір з УЗ без стягнення штрафів. Також УЗ має повернути кошти клієнту й відшкодувати судовий збір.

Зауважимо, з 12 червня минулого року УЗ ввела в дію перші довгострокові контракти. Суть послуги: при замовленні від 200 вагонів (зерновози або піввагони) на місяць на термін від 9 до 12 місяців вантажовідправник отримує фіксований тариф використання вагона.

читайте також

Завантаження....