URM
Вантажні перевезення Новини Порти

Суд зобов’язав АРМА скасувати конкурс з управління баржами, украденими в Дунайського пароплавства

Депутат Одеської міськради від ОТЗЖ Віктор Баранський через компанію свого соратника оскаржив передачу в управління АРМА 12 барж, украдених в Українського дунайського пароплавства.

Відповідне рішення ухвалив Окружний адмінсуд Києва.

Так, у вересні 2017 року УДП уклало договір, за яким передає 18 ліхтерів в оренду фірмі «Олтекс-ОД», зареєстрованій за 4 місяці до цього. Пізніше, у квітні 2018 року, УДП передає тій же фірмі ще 14 ліхтерів — усього 32.

Схема полягала в тому, що «Олтекс-ОД» передає баржі на нібито проведення ремонту, а потім через зменшення майбутніх фрахтових платежів пароплавство компенсує підряднику витрати. Утім, ремонт був виконаний тільки на папері.

У січні 2019 року фірма «Олтекс-ОД» перестає перераховувати УДП орендну плату, а її контактні особи зникають з поля зору. По суті, на підприємстві розуміють, що баржі у них просто викрали й звертаються в поліцію.

Відомо, що за допомогою буксира знайдені баржі переганяли за межі територіальних вод України. Здійснював цю операцію, судячи з даних Shipping Explorer, буксир Sirius V під прапором Молдови. Далі у відкритому морі баржі підбирали буксири Vyktory, Someri та Berserk, які потім перегнали ці баржі в Туреччину.

Для продовження розслідування співробітники служби безпеки Українського дунайського пароплавства відправилися до Туреччини, де дізналися, що баржі доставили на суднобудівний завод Kuzey Star.

На підприємстві представникам УДП пояснили, що отримали від компанії Effective Menegement Service Ltd замовлення на виготовлення з них барж більшого розміру. Так з’явилися на світ 12 85-метрових барж, які потім були перегнані в Україні й зареєстровані як нові одиниці флоту.

Вищий антикорсуд у листопаді 2020 року заарештував баржі та віддав їх АРМА, яке оголосило про конкурсний відбір керуючого. Баржі, які передали АРМА, офіційно належали ТОВ «Лоток» і Effective Management Service Lnd, яка передала їх в управління ТОВ «Лоток».

Для участі в зазначеному конкурсному відборі до АРМА надійшли відповідні заяви від ТОВ «Лоток», ВАТ «УДП», ТОВ «Юбі Аутсорсинг», ТОВ «Супьорб Шип Менеджмент», ВАТ «Київський річковий порт» та ТОВ «Грейн-трансшипменту». Переможцем стало пароплавство, якому АРМА успішно передало в управління 12 заарештованих барж на Дніпрі.

Одеську фірму «Лоток» не допустили до участі в конкурсному відборі, оскільки та не представила довідку про наявність достатньої кількості працівників, які мають необхідні знання та досвід для управління активами, а також документи, що підтверджують кваліфікацію фахівців.

ТОВ «Лоток» звернулося до суду з вимогою витребувати в АРМА відомості про проведені розрахунки згідно з договором управління майном з метою надати їх суду як докази. Клопотання суд задовольнив.

Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням задовольнив позов компанії і скасував результати тендера з визначення керуючого. Своє рішення суд ухвалив на підставі того, що в судовому розгляді не було встановлено, а відповідачем не надано суду належних та достатніх доказів на підтвердження того, що позивач підпадає під критерії ст. 17 Закону №922-VIII, за якими могло б ухвалюватися рішення про недопущення його до участі в конкурсі.

Зазначимо, ТОВ «Лоток» була створена у 2014 році. Офіційним власником компанії є Володимир Кулибін, соратник Віктора Баранського. У 2019 Володимир Кулибін балотуватися разом з Віктором Баранським у народні депутати по 133 одномандатному виборчому округу.

читайте також

Завантаження....