URM
Укрзалізниця Новини

Суд заборонив стягувати кошти з УЗ через борг перед VR Global Partners, L.P.

12 жовтня Київський апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу представника  VR Global Partners та залишив без змін ухвалу слідчого судді, якою було задоволено клопотання Офісу генпрокурора та накладено арешт шляхом заборони здійснювати перерахування та/або списання та/або стягнення грошових коштів з УЗ.

Ідеться про борги за кредитними договорами, укладеним між «Південно-Західною залізницею», «Південною залізницею» (правонаступником яких є «Укрзалізниця») та Промінвестбанком, правом на вимогу за якими володіє VR Global Partners, L.P.

Згідно із судовими матеріалами, Головне слідче управління Національної поліції за процесуального керівництва Офісу генпрокурора здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні.

За даними слідства, службові особи Промінвестбанку, всупереч рішенню РНБО «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів», уклали договори з компанією-нерезидентом VR Global Partners про відступлення прав вимоги щодо повернення кредитної заборгованості АТ «Укрзалізниця» на суму 123 млн доларів.

Як зазначається, єдиним акціонером Промінвестбанку є російська держкорпорація «Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності» (Внєшекономбанк; ВЕБ.РФ).

Відповідно до рішення РНБО №126/2018 від 14.05.2018 «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів», на ВЕБ.РФ було накладено санкції, які полягали в запобіганні виведенню капіталів за межі України.

Усупереч зазначеному рішенню, службові особи Промінвестбанку провели конкурс із продажу прав вимоги за кредитними зобов`язаннями АТ «Укрзалізниця», переможцем якого було оголошено компанію VR Global Partners, L.P.

Як інформується, договір купівлі-продажу прав вимоги передбачає можливість отримання VR Global Partners, L.P. у майбутньому сум відсотків, штрафних санкцій та інших сум за кредитними договорами, права вимоги за якими відступаються.

За оцінками слідства, VR Global Partners, L.P. не може бути стороною кредитного договору, оскільки зазначений договір купівлі-продажу прав вимоги регулюється законодавством України, а VR Global Partners, L.P. не є резидентом України й не має статусу фінансової установи відповідно до законодавства України.

При цьому зазначається, що суди винесли п`ять рішень, які набрали законної сили, про стягнення з Укрзалізниці приблизно 123 млн доларів за кредитними договорами. Отже, аби не допустити неправомірного списання коштів з УЗ, суд наклав арешт на такі дії.

Нагадаємо, 30 вересня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу VR Global Partners, L.P. та скасував ухвалу Окружного адмінсуду Києва щодо заборони банкам заарештовувати кошти Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....