URM
Укрзалізниця Новини

Суд оштрафував за неявку експосадовця Укрзалізниці Ярослава Жмурка

Вищий антикорупційний суд оштрафував колишнього виконувача обов’язків начальника державного підприємства «Управління промислових підприємств ПАТ «Укрзалізниця» Ярослава Жмурка.

При цьому суд відмовився стягувати його заставу в бюджет та збільшити її розмір. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив стягнути заставу Жмурка в державний бюджет та збільшити її розмір, оскільки обвинувачений не виконує обов’язки, а саме: не з’являється до суду за викликом.

Утім судді відмовили у задоволенні клопотання. Натомість вони вирішили накласти на Жмурка грошове стягнення – 4962 грн.

За версією обвинувачення, Жмурко у 2014-2015 роках, діючи у змові з невстановленими особами ДП «УПП УЗ», створював для підконтрольних йому та афілійованих підприємств сприятливі умови участі в державних закупівлях держпідприємства.

Йдеться про договори на постачання деревини із ТОВ «Західспецбудмеханізація» – 10,09 млн грн, ТОВ «Граніт-Захід» – 4,72 млн грн, ТОВ «Судововишнянський цегельний завод» – 13,83 млн грн та ДП «Константа-Агро» – 3,72 млн грн. Різниця між вартістю поставленої в 2014-2016 роках продукції на адресу ДП «УПП УЗ» і ринковою вартістю – 13,65 млн грн.

У серпні 2016 року ексначальнику філії УЗ повідомили про підозру.

Нагадаємо, раніше Антикорупційний суд розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням трьох експосадовців УЗ і визнав їх невинуватими у зловживаннях.

Посадовців обвинувачували у зловживанні службовим становищем під час надання пільгових тарифів на залізничні вантажоперевезення. Йдеться про колишнього заступника генерального директора Укрзалізниці Петра Науменка, ексдиректора Департаменту комерційної роботи УЗ Юрія Меркулова та заступницю начальника філії з комерційних питань Центру транспортної логістики Лілію Петренко.

читайте також

Завантаження....