URM
Міжнародні Новини

Суд дозволив німецьким залізничникам страйкувати

Суд з трудових спорів у Франкфурті-на-Майні дозволив машиністам локомотивів Deutsche Bahn продовжувати страйкувати.

Суд з трудових спорів у Франкфурті-на-Майні в терміновому порядку розглянув позов Deutsche Bahn щодо страйку робітників. Справа розглядалася 3 години. І ввечорі, 2 вересня, суд вирішив відхилити вимогу перевізника, який домагався видачі дозволу на припинення страйку.

Суд нам цілком ясно підтвердив: страйк законний, допустимий і пропорційний.

Клаус Веселскі, керівник профспілки німецьких машиністів локомотивів GDL

У Deutsche Bahn відзначили, що колективний договір усе ще в процесі обговорення, і закликали GDL «негайно припинити страйк і повернутися за стіл переговорів».

Лідер профспілки, зі свого боку, підкреслив, що трудовий спір триватиме до тих пір, поки DB не зробить своїм співробітникам «матеріально розумну пропозицію».

Рух поїздів далекого прямування в Німеччині скоротиться на 75 %

Протягом наступних п’яти діб рух поїздів далекого прямування в Німеччині скоротиться на 75 %. Адже профспілка машиністів знову не змогла домовитися з Deutsche Bahn про підвищення зарплати.

Страйк німецька профспілка машиністів GDL почала в ніч з середи на четвер 2 вересня. Це вже третій страйк з початку серпня.

Страйк стане найдовшим в останній серії страйків і триватиме понад 5 діб. Він, як і попередні, повинен істотно обмежити пасажирські залізничні перевезення в країні. У сфері вантажних перевезень страйкувати почали ще в середині дня 1 вересня.

Водночас у Deutsche Bahn вважають, що здатні під час нинішнього припинення роботи машиністів зберегти близько 25 % рейсів далекого прямування і 40 % рейсів приміських поїздів і міських електричок.

Разом з тим Deutsche Bahn подала до суду на профспілку машиністів через страйки. Кажуть — роблять це в інтересах клієнтів.

«Право на страйк — цінний актив. Однак страйки дозволені тільки в тому випадку, якщо вони знаходяться в рамках чинного законодавства. На наш погляд, зі страйками GDL інша справа. Ось чому ми повинні діяти зараз в інтересах наших клієнтів і співробітників і домагатися юридичного розгляду страйків.

Мартін Зайлер, Директор DB з персоналу

Deutsche Bahn намагався домовитися

Зазначимо, що на початку червня GDL оголосила про провал переговорів про поліпшення умов праці, які тривали кілька місяців.

Раніше Deutsche Bahn пропонував профспілці підвищення заробітної плати в два етапи: на 1,5 % з 1 січня 2022 року і на 1,7 % з 1 березня 2023 року. Однак профспілка визнала ці умови недостатніми.

У середу Deutsche Bahn висунув профспілці нові пропозиції в надії запобігти страйку: поступове підвищення зарплати на 3,2 %, одноразову виплату “корона-премій” розміром до 600 євро і зменшення терміну дії тарифного договору з 40 місяців до 36. Однак профспілка станом на ранок четверга відкинула цю пропозицію і оголосила про початок страйку.

Нагадаємо, 11-13 серпня у Німеччині вже страйкували машиністи локомотивів DB Cargo. У перший день стояли 190 вантажних поїздів. Другий страйк відбувся з 21 по 25 серпня.

читайте також

Завантаження....