URM
Укрзалізниця Новини

Суд анулював борг УЗ перед VR Capital

16 вересня 2021 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Укрзалізниці, визнавши недійсним укладений між Промінвестбанком та інвестиційним фондом VR Global Partners, L.P.

Ідеться про 388,5 млн доларів, які є кредитом та пенею. Гроші в борг брала Південно-Західна залізниця у Промінвестбанку, але VR Global Partners купив у банка право стягнення за 123,5 млн доларів.

Тримач боргу вже заявив, що має намір оскаржити це рішення. За словами представників компанії, на суддів чинився адміністративний тиск.

На жаль, ми не здивовані цим рішенням. У липні мене запросили на зустріч в Офіс Президента в Києві для обговорення нашого конфлікту з Укрзалізницею. Під час цієї зустрічі я отримав пряме застереження від заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова, що, хоча позиція VRGP є юридично обґрунтованою, мені слід розуміти, що «суддів в Україні можна звільнити».

Річрд Дейтц

В Укрзалізниці ж заявляють, що угода про купівлю боргу відбулася без їхньої участі. А VR Global Partners не має права на його стягнення.

VR Global Partners L.P. не має статусу фінансової установи відповідно до українського законодавства, а договір відступлення боргу, укладений у лютому 2019 року, за природою є договором факторингу, який вимагає обов’язкової наявності відповідної ліцензії.

УЗ

Також Перевізник заявляє, що не планує гасити борг двічі, адже є ризик подвійного стягнення через визнання договору про купівлю боргу недійсним.

Нагадаємо, 8 липня 2021 року Верховний Суд ухвалив судове рішення на користь VR Global Partners, L.P.  щодо стягнення з Укрзалізниці 66 млн доларів США боргів Донецької залізниці.

Раніше, на початку травня, стало відомо, що банківські рахунки УЗ заморожені через борги  перед VR Capital Group. Проте вже 18 травня в компанії повідомили, що розблокували частину рахунків, а Госпсуд столиці заборонив вчиняти дії щодо коштів УЗ в напрямку VR Capital Group.

читайте також

Завантаження....