URM
Інфраструктура Новини

Столичні вокзали перевірили на безбар’єрність

Міністерство інфраструктури України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та незалежними експертами провели аудит на безбар’єрність Центрального та Південного залізничних вокзалів у Києві.

Це перший огляд залізничної інфраструктури в межах Національної стратегії безбар’єрності. У рамках заходів було сформовано головні напрями роботи. Серед них:

  • створення простору для вільного самостійного пересування та отримання послуг пасажирами маломобільних груп: встановлення чи покращення пандусів та ліфтів, розширення вхідних зон, встановлення тактильної плитки тощо;
  • покращення умов у зонах очікування пасажирів, вбиральнях, кімнатах по догляду за дитиною — доукомплектація необхідними меблями, переобладнання вбиралень для пасажирів різних категорій, облаштування кімнати по догляду за дитиною тощо;
  • розміщення чіткої внутрішньої та зовнішньої навігації територією вокзалу;
  • доопрацювання сайту для зручного користування пасажирами з порушеннями зору та слуху, розширення інформації про наявні послуги для пасажирів маломобільних груп;
  • покращення якості надання послуг працівниками вокзалу: проведення тренінгів, забезпечення електронними застосунками та інструментами для своєчасного та якісного надання послуг.

Столичні вокзали перевірили на безбар’єрністьУМІУ розповіли, що зараз триває формування рекомендацій від користувачів та експертів. На їхній основі буде створено План заходів для покращення простору Центрального та Південного залізничних вокзалів. Досвід цих об’єктів інфраструктури із впровадження стандартів безбар’єрності стане основою для загальних рекомендацій від Міністерства інфраструктури України для інших вокзалів країни.

Загалом упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

За інформацією Міністерства соціальної політики, на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

 

читайте також

Завантаження....