URM
Порти Новини

Ставки фрахту суховантажів сягнули 12-річного максимуму

Індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відстежує ціни на морські перевезення насипних і навалювальних вантажів по всьому світу, сягнув максимальної позначки майже за 12 років – від кінця листопада 2009 року. 

Значення індикатора протягом понеділка зросло на 0,7 %, або на 29 пунктів, і сягнуло 4304 пунктів. Зростання індексу зумовлене загальним відновленням попиту на сировинні товари й різними перебоями в постачанні, зокрема пов’язаними з нестачею суден. 

У портах утворюються черги на навантаження-розвантаження суден через карантинні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19. У результаті підіндекс вартості оренди суден класу Capesize, які зазвичай використовують для транспортування залізної руди й вугілля, збільшився в понеділок на 1 % – до найвищої позначки з грудня 2009 року.

Ціна фрахту кораблів класу Panamax, якими перевозять зокрема зерно, піднялася на 0,3 % і досягла максимуму за останні два тижні.

Експерти вважають, що попит на сухі насипні перевезення, найімовірніше, залишиться незмінним. Адже уряди в усьому світі й надалі запроваджують різні заходи пом’якшення грошово-кредитної політики для стимулювання економіки своїх країн.

читайте також

Завантаження....