URM
Міжнародні Новини

Словацький термінал на кордоні з Україною завантажений лише на 1,5%

Термінал Добра на кордоні Словаччини та України майже не працює.

Через термінал проходить лише кілька євроазійських поїздів. 28 вересня на терміналі відбулася зустріч високопосадовців, на якій було розглянуто, як його потенціал можна використати більш ефективно.

На зустрічі був посол КНР у Словаччині, посол України Юрій Мушка та державний секретар Словацького міністерства транспорту та будівництва Ярослав Кме. Темою стало те, аби маршрут через Словаччину та Україну розвивався на Новому шовковому шляху. Адже основним маршрутом є польсько-білоруський кордон.

Причиною цього є його дешевизна та політична нестабільність в Україні, вважають у Словаччині. Під час зустрічі міністр транспорту Словаччини пообіцяв підтримати розвиток маршруту через Добру. Наразі уряд готовий навіть модернізувати термінал, але поки в цьому проєкті немає потреби.

Проте є й позитивні новини: у жовтні Metrans відновить маршрут Сіань-Добра-Дунайська Стреда, який компанія запустила у 2020 році, але потім скасувала. У межах відновленого маршруту оператор здійснюватиме 4 відправлення на місяць.

Нагадаємо, 28 вересня зі станції Київ-Ліски вирушив до Китаю перший контейнерний потяг з експортним вантажем за маршрутом Україна — Китай. Орієнтовно він прибуде до пункту призначення через 18 діб.

читайте також

Завантаження....