URM
Події Новини

Словаччина пропонує транспортувати українське зерно залізницею

Словаччина пропонує створити транспортний коридор з України залізницею до річкового порту в Братиславі й далі Дунаєм до румунського чорноморського порту Констанца. Звідти зерно може вирушити до Африки. Про це поінформував державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь на своїй сторінці у соціальній мережі.

Це набагато коротше, дешевше та екологічніше, ніж інші альтернативи. Порт Констанца також є частиною нового Шовкового шляху з Азії, який змінюється через війну в Україні.

державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь

За словами держсекретаря, Словаччина має зв’язки з європейською залізничною, автомобільною та річковою мережею.

Порт Братислава розташований посередині водного шляху Рейн — Майн — Дунай. Залізнична мережа має достатню потужність для збільшення обсягів вантажів, що перевозяться як у напрямку південь-північ, так і у напрямку схід-захід.

державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь

Ці пропозиції прозвучали на транспортній логістичній конференції «Румунський чорноморський порт Констанца». Зокрема Ярослав Кметь обговорив  нові маршрути для перевезення вантажів, які проходитимуть через Словаччину, з державним секретарем Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Габріелем Костянтином Бундуком та директором Департаменту водного транспорту Міністерства транспорту Чехії Евженом Видро.

читайте також

Завантаження....