URM
Новини Укрзалізниця

Швидко й безпечно — Укрзалізниця відтепер возитиме посилки Укрпошти

Поштовий вагон Укрзалізниці зі Львова успішно прибув до Києва. Про це повідомила пресслужба Перевізника.

Одним із пріоритетних завдань у воєнний час разом із евакуацією населення з місць бойових дій є  розвиток економіки держави. З цією метою об’єдналися дві найбільші інфраструктурні компанії країни — Укрзалізниця та Укрпошта. Такий зв’язок перервався ще 2021 року й наразі має відновитися.

Таким чином до традиційних автомобільних перевезень Укрпошти додаються ще й залізничні. Зокрема, планується доставляти посилки й гуманітарну допомогу. Перший тестовий вагон відправився учора, 1 квітня, до Львова. Надалі планується запуск доставок пошти залізницею у напрямку Харкова та інших міст-мільйонників. За словами очільника Укрпошти Ігоря Смілянського, у планах Укрпошти й Укрзалізниці налагодження доставки відправлень по всій території країни.

З початком війни кількість завдань, які вирішує Укрпошта, збільшилися. Якщо раніше наше завдання полягало у доставці відправлень, то зараз ще додалося перевезення гуманітарних вантажів, допомога з релокацією підприємств та доставка продуктових наборів в прифронтові міста. Окрім цього, пересування по дорогах ускладнилося через численні блокпости і подекуди затори. Але незважаючи на ситуацію в країні, ми прагнемо забезпечувати вчасну доставку в усі куточки країни. Бо це важливо і для бізнесу, і для всіх людей, які лишаються вдома і чекають посилки від рідних, і тих, кому довелося переїхати. Дякую Укрзалізниці, яка так оперативно відгукнулася на ініціативу і надала вагони для експлуатації.

генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський

Тож партнерство компаній розв’язує кілька питань:
1. Логістичні ланцюги потребують перелаштування, а залізниця – очевидно найбільш надійне та прогнозоване рішення. Під час війни автошляхи стали небезпечнішими, а дорога – довшою через блокпости.
2. На пошту сьогодні покладено більше зобов’язань, аніж зазвичай, – це й гуманітарка, й продуктові набори, й евакуація бізнесів. А власних логістичних можливостей більше не стало, тож забезпечити клієнтові потрібну швидкість доставки допоможе саме залізниця.
3. Розвиток поштових перевезень залізницею у перспективі до 2030 року зменшить кількість заторів на транспортних артеріях та викидів CO2 в атмосферу.

За словами голови правління Укрзалізниці Олександра Камишіна, за вдалої реалізації проєкту, перевезення відправлень залізницею має скоротити загальний час доставки; відправлення будуть потрапляти на склади обробки відправлень практично одразу після розвантаження, оскільки сортувальні центри в усіх обласних пунктах розміщені поблизу місцевих залізничних вокзалів. До того ж, залізниця залишається найбільш безпечним способом перевезення під час воєнних дій.

читайте також

Завантаження....