URM
Інфраструктура Новини

Шляхи збільшення українського експорту в умовах заблокованих портів

Розвиток залізничної інфраструктури України як ніколи на часі в умовах заблокованих портів. У цих умовах країна має реалізувати комплексну програму інтеграції транспортних шляхів до Євросоюзу, щоб відновити експортний потенціал на 80% довоєнного рівня. Про шляхи збільшення експорту йдеться в матеріалі видання Korrespondent.net, яке публікує відповіді радника прем’єр-міністра Кирила Криволапа.

Ми говоримо про повноцінне членство України в ЄС, у тому числі логістичне. А це означає, що їхня вузькоколійна залізниця має заходити в українські логістичні хаби, і навпаки. Ми також говоримо про створення перевалочних пунктів. Тому уряд має реалізувати дуже комплексну програму розширення шляхів на Захід.

радник прем’єр-міністра Кирило Криволап

Зазначається, що важливим моментом для залучення інвестицій є швидка логістика товарів у ЄС.

Є також певні фінансові інструменти, які можна використати – наприклад, страхування вантажів тих перевізників, які хочуть, але бояться працювати з Україною. Таке поєднання інвестицій в інфраструктуру та фінансових механізмів дозволить компенсувати під 80% експорту, який Україна мала раніше.

радник прем’єр-міністра Кирило Криволап

Видання зауважує щодо зниження обсягів експорту, та в результаті цього й виторгу , зокрема, через війну в першому півріччі український експорт знизився на 55,6%, а виторг впав на 23,7% — до $22,8 млрд. У другому кварталі показник упав на 37,4%, порівняно з першим кварталом і на 45,8%, порівняно з другим кварталом 2021 року – до $8,78 млрд.

читайте також

Завантаження....