URM
Укрзалізниця Новини

Щоб наглядова рада могла нести відповідальність, треба давати більше їй повноважень, – Журавльов

Колишній член наглядової ради Укрзалізниці Олег Журальвов під час онлайн-панелі «Впровадження практики корпоративного управління в АТ «Укрзалізниця», які етапи пройдено, які ще попереду?» розповів про проблеми корпоративного управління в компанії.

За словами експосадовця, проблемою є те, що по факту Кабінет Міністрів досі має більше повноважень, а тому ніхто не несе відповідальності за рішення.

Система корпоративного управління, схвалена урядом, відрізнялася від того, що запропонував консультант Deloitte, адже той виходив із найкращих практик, і за початковою версією у наглядової ради було більше повноважень. Особливо у стратегії, фінплані та призначенні менеджменту. Це три ключові моменти, що залишилися за акціонером компанії, а це неефективно, бо, щоб наглядова рада могла прийняти всю повноту відповідальності, у неї не вистачало цих елементів. А коли їх немає, то не вдається знайти крайнього, винного, та того, хто відповідає, що фінплан не затверджений. Компанія підготувала, наглядова рада схвалила, а далі воно пішло в Кабмін і все.

Олег Журавльов

Також Олег Журавльов додав, що наразі узгодження фінплану є більш політичним й фактично його остаточний варіант різниться від того, що запропонувала компанія.

Коли йде затвердження фінплану, то починаються політичні втручання. Якби наглядова рада це робила, то інша історія, тоді можна з неї запитати. А так, усі ці виправлення від акціонера, і ці цифри не завжди реалістичні, а іноді навпаки занижені. І як за це відповідати?

Олег Журавльов

Крім цього, Олег Журавльов розкритикував систему відбору кадрів до складу правління.

Щодо конкурсу. Конкурс — це добре. Але ми всі знаємо, як ці конкурси побудовані, і як це працює в нас, і не завжди це конкурси. Компанія повинна була витрачати гроші на НР-консультантів, і це не була забаганка наглядової ради. Так написано у законодавстві та у статуті. Ну і плюс затвердження кожного члена правління акціонером, так ніколи не можливо створити єдину команду, там будуть різні люди, які представляють різні групи та інтереси.

Олег Журавльов

Нагадаємо, Олег Журавльов був членом наглядової ради з кінця 2019 року до вересня 2021 року.

читайте також

Завантаження....