URM
Вантажні перевезення Новини Події Рухомий склад

Сергій Лещенко: Через олігарха Укрзалізниця недоотримає 4 млрд гривень

Укрзалізниця недоотримає приблизно 4 млрд грн. Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній член наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Сергій Лещенко. Кошти Перевізник недоотримає через підписання довгострокових контрактів з компанією «Метінвест».

Лещенко зазначає, що на на офіційному сайті компанії Метінвест було опубліковано інформацію про нагородження корпоративною відзнакою “Золота зірка Метінвест”. Серед інших її отримав начальник відділу в дочірній компанії “Метінвест-Шиппінг” Владислав Клімов. Компанія відзначила його за допомогу при укладенні довгострокового контракту з Укрзалізницею в січні 2021 року.

За цим договором, половину всього парку піввагонів УЗ віддали Ахметову на три роки. За ціною 480 гривень на добу. Договір було укладено таємно від наглядової ради, його лобіював протеже Володимира Жмака директор з питань карго Іраклій Езугбая. У результаті, наглядова звільнила Жмака, а з ним пішов і Езугбая. Начебто добровільно. Ахметов захищав їх до останнього. Наглядову знищували його телеканали, але своїх ставлеників олігарх не зміг зберегти.

Сергій Лещенко

Лещенко зазначає — у результаті цього самого контракту економія для олігарха складе 4 мільярди гривень.

Саме на стільки буде скорочено “логістичні видатки” Ахметова. Тільки в результаті одного рішення — довготермінових контрактів. А таких випадків дотацій олігарха з боку держави — сотні! Коли почався галас, на сайті Метінвесту переформулювали. У новій редакції написали, що трирічний договір дозволить Метінвесту “захеджировать переменные логистические расходы в объеме примерно 4 млрд грн”. Факт залишається фактом. Ціна оренди для Ахметова становить 480 гривень на добу на три найближчих роки. Але ось керівником УЗ був призначений Олександр Камишін. І почалася оренда піввагонів у системі Прозорро. І ті саме вагони, які Ахметов забрав за 480 гривень, тепер здаються в оренду по 2362 гривні. Це середня ціна за жовтень. Вона в 5 (!) разів вища. При цьому УЗ ще має величезні штрафи за невчасно подані вагони.

Сергій Лещенко

Нагадаємо, що в січні Укрзалізниця на “голландських аукціонах” реалізувала 480 тис. вагоновідправок на 3 роки. На торги було виставлено 13 лотів, з яких відбулося 8.

У кожному з лотів розігрувалося 60 012 вагоновідправок у піввагонах. Усюди переможцем було ТОВ “МЕТІНВЕСТ-ШІППІНГ”. Адже підприємство було єдиним учасником. Як наслідок — усі вагоновідправки реалізувалися за мінімальною вартістю 480 грн/добу без ПДВ.

читайте також

Завантаження....